czwartek, 31 stycznia 2013

Jeszcze zima...

"Jeszcze zima, dym się włóczy
w wielkiej biedzie żyje kot,
i po cichu nuci, mruczy,
kiedy wróci trzmiela lot?"

...jak śpiewała kiedyś Maryla Rodowicz. Dwa dni temu temu słowa tej piosenki byłyby nad wyraz aktualne, dzisiaj już odwilż nieco poszarzyła okoliczne pejzaże.
Na szczęście zanim śniegi puściły, a temperatura zaczęła piąć się w górę, udało nam się zrobić kilka zimowych zdjęć. Spodobały nam się do tego stopnia, że uznaliśmy, że może warto pokazać je i na tym blogu.


Na całej połaci śnieg....
Letnie akcesoria w śnieżnej szacie
Nawet komin ubrał białą czapkę i otulił śniegowym szalikiem
Śnieg nadaje zwyczajnym rzeczom niezwykkły wygląd
W ptasiej stołówce komplety gości, a na okolicznych
gałązkach długie kolejki chętnych.

Co prawda widoki piękne, ale fanami zimy nie jesteśmy. Zdecydowanie wolimy wiosenne i letnie klimaty i nastroje. Ale cóż... jak mówią słowa innej piosenki "Od czasu do czasu jest zima, raz na rok, albo na dwa..."
Wszystkim dziękujemy za komentarze do poprzedniego i jeszcze poprzedniego posta. Każdy odzew bardzo nas cieszy. Pozdrawiamy. 

3 komentarze:

  1. Piękne zdjęcia... Jak już musi być zima, to niech będzie właśnie taka! Ja też wolę wiosenno-letnie klimaty :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie było i biało, dziś już tylko plucha. Bardzo ładny blog i cieplutka, miła atmosfera. Zapraszam serdecznie na moje pierwsze candy i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne i urokliwe zdjęcia. Zima jest szczególnie piękna właśnie na zdjęciach :), osobiście wolę wiosnę i to bardzo. W Waszym ogródku pewnie zakwitną tulipany... oby jak najszybciej

    OdpowiedzUsuń