czwartek, 27 września 2012

Na początku była... butelka

Szufladowe wyzwanie pt. "Koniec lata ziołami pachnący" przypomniało nam, że w naszej pracowni, na jednej z mniej widocznych półek stoi dawno temu wykonana butelka ozdobiona m.in. motywem rozmarynu. Idealna na przykład na ziołowy olej. Jednak, choć była to jedna z pierwszych lamusikowych prac, nie miała jakoś okazji doczekać się towarzystwa.

Butelka z motywem
ziołowym

Korzystając z nadarzającej się przy okazji szufladowego wyzwania sposobności postanowiliśmy uzupełnić ten brak i zapewnić samotnej butelce odpowiednie towarzystwo.
Do naszego ziołowego kompletu użyliśmy dwóch bambusowych misek, które od zawsze poniewierały się po naszej kuchni, szklanego słoika po kawie, której marki tutaj nie wymienimy, aby nie "lokować" produktu, trzech małych słoiczków do przypraw ze szklanymi korkami i starej doniczki. Wszystkie te przedmioty zostały pomalowane na ciepły, beżowy kolor i ozdobione wziętymi z papierowych serwetek motywami różnorakich ziół. Całość została postarzona i polakierowana lakierem olejowym, odpornym na wodę i temperaturę. Doniczce zaś przydało uroku nałożenie farby strukturalnej, która stworzyła ciekawą fakturę powierzchni.

Komplet z motywem ziołowym w pełnym składzie.

Większa miska...

... i miska mniejsza.

Słoiczki na ziołowe przyprawy

I duży słoik na zioła suszone

I doniczka, w której zioła mogą po prostu rosnąć.

O... Taki oto komplecik zafundowaliśmy naszej samotnej dotąd butelce, a także sobie. Spodobał nam się on  bowiem na tyle, że stwierdziliśmy, iż będzie to nasz prezent (raczej autoprezent) do naszej kuchni, która niebawem ma zmienić zupełnie swój wygląd. Ale ponieważ to jeszcze chwilę się zejdzie, tymczasem nasz ziołowy komplet zgłaszamy do szufladowego wyzwania.


6 komentarzy:

 1. Zakochałam się w miseczkach- urocze ; )

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja uwielbiam słoiczki - są piękne, te małe i duże. Świetna robota! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za odwiedziny ;)
  Tworzycie cuda ;)
  Będę czasami zaglądać ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem pod dużym wrażeniem Twoich prac. Ziołowy komplecik jest po prostu śliczny.

  OdpowiedzUsuń