wtorek, 24 marca 2015

Wielkanocnie w Otrębusach

W dniach 21 i 22 marca, czyli w sobotę i w niedzielę w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" w Otrębusach koło Warszawy gościliśmy na wielkanocnym kiermaszu, który towarzyszył koncertom najbardziej chyba znanych polskich zespołów pieśni i tańca: "Śląsk" i "Mazowsze".
W gościnnym foyer sali koncertowej "Matecznika", bo tak nazywa się nowa siedziba zespołu, rozstawiliśmy swój lamusikowy kramik wśród wielu innych stoisk twórców nie tylko ludowych.

Czegóż na tych stoiskach nie było... Ozdób wielkanocnych wybór przebór... Oczywiście pisanki we wszelkich możliwych wariantach i wariacjach, oczywiście wielkanocne koszyczki, oczywiście palmy i palemki, oczywiście kartki... Ale oprócz przedmiotów związanych bezpośrednio z nadchodzącymi świętami odwiedzający siedzibę "Mazowsza" mogli kupić także inne, nie mniej ciekawe wyroby. Np ręcznie ręcznie zdobione świece, lampiony, chusty, chusteczki, apaszki malowane lub haftowane, ręcznie szyte maskotki dla najmłodszych, drobną ceramikę i wiele, wiele innych różnorodności.

Nad tym wszystkim unosił się zapach regionalnych specjałów: wędlin, oscypków, pieczywa, i oczywiście chleba ze smalcem - hitu jarmarcznej gastronomii naszych czasów.

Koncerty dwóch najpopularniejszych w Polsce zespołów ludowych przyciągnęły do Otrębusów łącznie około tysiąca ludzi, więc i na kiermaszu było gwarno, tłoczno i wesoło....


Nowa siedziba "Mazowsza

Lamusik Kamusi w Otrębusach


Pisanki na naszym stoisku...

Filcowe koszyczki

I takie zestawy wielkanocnych dekoracji na stół

A tak to wyglądało z nieco szerszej perspektywy

Dodatkowym plusem było to, że w dniach kiermaszu trafiła się naprawdę piękna, niemal wiosenna pogoda, więc można było zrobić w Otrębusach i takie zdjęcie:


Krokusy w Otrębusach

Na świąteczne życzenia będzie jeszcze czas, ale wielkanocny sezon w lamusikowej pracowni mogę z ulgą ogłosić za zakończony.

2 komentarze:

  1. Super :) piękne rzeczy na Waszym stoisku :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pięknie dziękujemy... :-) Przy okazji pozdrawiamy bardzo serdecznie :-)

      Usuń