niedziela, 12 sierpnia 2012

Stoliczku nakryj się...

... i stoliczek nakrywał się nie tylko stołową zastawą, talerzami, sztućcami, szkłem i porcelaną, ale także najwymyślniejszymi potrawami. Co prawda Lamusik takiego stoliczka wyczarować nie potrafi (jeszcze), ale coś na taki stoliczek, to i owszem, by się znalazło.
Poproszeni zostaliśmy ostatnio o zrobienie stołowego kompletu, który miał być nie tylko ładny, ale i w pełni funkcjonalny, to znaczy każdy z elementów tegoż kompletu miał służyć zgodnie ze swym przeznaczeniem. Komplet składać się miał z 12 podstawek pod szklanki przechowywanych w specjalnie do tego celu przeznaczonym pojemniku, tacy, pojemnika na chleb, właściwie koszyka, bo chodzi nie o pojemnik do przechowywania pieczywa, tylko do podawania go na stół i chustecznika. Wszystko miało być wykonane z drewna i ozdobione wybranym przez zamawiającego motywem kwiatu róży. Spore wyzwanie, czasu niewiele, ale co tam. bierzemy się ostro do pracy.
Na początek sprowadziliśmy gotowe części składowe kompletu. Skorzystaliśmy z oferty internetowego sklepu Drewniana Dolina (tutaj link), gdzie bez trudu nabyliśmy wszystkie niezbędne elementy. Dodatkowo, w ramach promocji lub jak kto woli - gratisu - postanowiliśmy dołączyć do kompletu serwetnik, jako prezent od Lamusika. Zamówienie zostało złożone i zrealizowane bez specjalnych problemów, sklep więc możemy z czystym sumieniem polecić wszystkim zainteresowanym. 


Tak wyglądały wykonane z drewna komponenty naszego kompletu

Oczywiście prace musiały rozpocząć się od dokładnego przygotowania podłoża pod naniesienie dekupażu.

Chustecznik w trakcie przygotowywania podłoża

Pozostałe części kompletu po zagruntowaniu

Po niezbędnych przygotowaniach i wyschnięciu zagruntowanego drewna, można było przystąpić do nanoszenia motywu ozdobnego. Oczywiście wybór należał do zamawiającego. My ze swej strony zaproponowaliśmy kilka wzorów motywów z różą, taki był bowiem warunek. 

Komplet ozdobiono motywem róży z papierowych serwetek
przeniesionym na drewno techniką dekupażu

Po ozdobieniu wszystkich elementów naszego kompletu przyszedł czas na to, co w dekupażu wszyscy lubimy najbardziej. Wielokrotne lakierowanie i szlifowanie powierzchni zdobionych przedmiotów.


A teraz kolej na ozdobienie chustecznika

Po nałożeniu odpowiedniej ilości warstw lakieru, po dokładnym wysuszeniu wszystkich polakierowanych elementów przychodzi wreszcie moment na obejrzenie efektów naszej pracy.
Nasz komplet prezentuje się jak na zdjęciach poniżej.

Taca naszego kompletu - widok z góry...

... i z boku

Chlebnik, czyli pojemnik do podawania pieczywa na stół

Chlebnik raz jeszcze, tym razem z motywem róży

Chustecznik - widok ogólny...

... i widziany z góry. Motyw róży umieszczony został
także na denku chustecznika

Komplet 12 podstawek pod szklanki wraz z pojemnikiem
do ich przechowywania

Podstawek jest naprawdę 12

I upominek od Lamusika - serwetnik

Różyczka, a jakże, jest także i w środku

A oto i nasz komplet - w komplecie:

Nasz "różany" komplecik stołowy.


A ponieważ wszystkie części naszego kompletu, oprócz motywu róży łączy także obramowanie w kolorze bordo, więc zgłaszamy nasz komplet na kolejne szufladowe wyzwanie - Komplety z bordem.2 komentarze:

  1. Piękny komplet, bardzo ładne są te przetarcia w kolorze bordo, idealnie komponują się z beżem i różami :)

    OdpowiedzUsuń