niedziela, 26 marca 2017

Wielkanoc coraz bliżej

Szybkimi krokami zbliża się do nas wiosna i zwiastująca ją Wielkanoc. Lamusik tradycyjnie już wybiera się w okresie przedświątecznym na organizowaną w siedzibie zespołu "Mazowsze" imprezę pod nazwą "Weekend na ludowo". Tradycyjnie już odbędzie się ona w "Mateczniku", czyli siedzibie zespołu w Otrębusach koło Warszawy, w tym roku w dniach 1 - 2 kwietnia, od godziny 11. Impreza co roku przyciąga wielu twórców rękodzieła z różnych dziedzin, prezentujących tam swoje wyroby, nie tylko te związane z okresem Świąt Wielkanocnych.


Pisankowa dekoracja z jajek styropianowych już gotowa.

Także i w lamusikowym kramiku znajdą się głównie rzeczy wykonane z myślą o Świętach Wielkanocnych, czyli przede wszystkim spory asortyment dekoracyjnych pisanek i inne wielkanocne ozdoby - koszyczki, wianki, stroiki, świeczki na stół. 


Pozdrawiam wszystkich w przedwielkanocnym nastroju.
Filcowy zajączek, w filcowym koszyczku niecierpliwie wypatruje wiosny.


Ale poza nimi zaprezentuję i inne przedmioty dekoracyjne, a także - po praz pierwszy w ofercie Lamusika znajdą się owoce mojej nowej - szyciowej - pasji. Trochę dekoracyjnych, poduszek-jaśków, trochę krawieckich niezbędników, trochę wykonanych z materiału maskotek i to co, jeszcze na razie siedzi w mojej głowie, oczywiście o ile uda mi się jeszcze zdążyć to zrobić przed imprezą. Bo czasu nie ma tak wiele...


Pozdrawiam wszystkich w przedwielkanocnym nastroju.
Krawieckie niezbędniki w różnych wzorach już zapakowane.

A i różnokolorowe zajączki też gotowe do drogi.

Pozdrawiam wszystkich w przedwielkanocnym nastroju.

6 komentarzy:

 1. Śliczne ozdoby przygotowałaś na imprezę Weekend na ludowo:)))
  Zapraszam jeszcze na wystawę Łódzkie klimaty w hafcie 15 lecie Stowarzyszenia Miłośników Haftu Kanwa,która będzie czynna do 17 kwietnia w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
  Pozdrawiam serdecznie Lucy:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Wystawę z chęcią obejrzę, oczywiście jak czas pozwoli, bo to największy problem. W każdym razie za zaproszenie dziękuję i również pozdrawiam :)))

   Usuń
 2. Świetne prace, wpadły mi w oko te krawieckie niezbędniki;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję. A o niezbędnikach napiszę więcej następnym razem. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń