czwartek, 14 marca 2013

O pisankach po raz ostatni

Witamy.
Dziś jeszcze o pisankach, ale już po raz ostatni, na naszym blogu.
W Lamusiku sezon pisankowy dobiegł końca. Wydmuszki nieprzerobione na pisanki poczekają do przyszłego roku, a te przerobione - już powędrowały do miejsc swojego przeznaczenia. Możemy wreszcie odetchnąć z ulgą, złapać trochę oddechu i zabrać się za inne prace, które ostatnio za sprawą pisankowego szaleństwa, trochę nam się zaniedbały.
Ale zanim napiszemy o powrocie do naszej lamusikowej codzienności, jeszcze kilka pisankowych akcentów.
Na "ostatni" ogień (w końcu jak jest pierwszy ogień, to może też być ostatni) poszły wykonane z tworzywa gotowe jajeczka, wielkości tych kurzych, które ozdobiliśmy w sposób tradycyjny: malując, lakierując, zdobiąc w różne wzorki. Całość umieściliśmy w koszyczku i dodaliśmy do towarzystwa uroczego zajączka, którego nabyliśmy drogą kupna w jednym z marketów w sposób zupełnie dla nas niespodziewany. Całość wygląda mniej więcej tak:


Pisankowy koszyczek z zajączkiem

Pisanki są na długich patyczkach...

... a także i w koszyczku, na zielonej wyściółce

Naszą skromną pracownię opuściły też ostatnie pisanki wykonane z gęsich wydmuszek, które w tym roku stanowiły zdecydowanie główny nurt naszej pisankowej aktywności. Zdobione w sposób mieszany, trochę dekupażu, trochę malowania, trochę sztucznych, błyszczących koraliczków...

Ostatnie z wydmuszek gęsich. W tym roku oczywiście.

I tym oto sposobem szczęśliwie przebrnęliśmy przez okres przygotowania przedświątecznych ozdób na wielkanocne stoły. Kilka gęsich wydmuszek jeszcze nam zostało, więc w przyszłym roku będziemy mieli od czego zacząć przedwielkanocny sezon.Pozdrawiamy serdecznie, a przy opkazji dziękujemy za wyróznienie naszego bloga przez decouart.poddasze (tutaj). Do tego wyróżnienia odniesiemy się w najbliżyszym wpisie, na razie tylko wielkie dzięki :-)

5 komentarzy:

 1. Jajeczka świetne. Mi jeszcze kilka zostało do ozdobienia:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne pisaneczki! Szczerze zazdroszczę takiej kompozycji. Ale ten zajączek co go kupiliście to też jest świetny :) idealnie przygarnął do siebie pisanki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zachwyciły mnie Wasze ludowe pisaneczki, mam wielką słabość do takich motywów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne i pomysłowe pisanki.Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń